Tłoczymy pod zamówienie !
...
Zobacz więcej...
Rodzinna tradycja od ponad 90 lat !
...
Zobacz więcej...
mała, rodzinna Olejarnia = nie utleniony olej!
...
Zobacz więcej...
Specjalizujemy się tylko w olejach !
Zobacz więcej...

Olejarnia Olo-Vita lubelski producent olejów tłoczonych na zimno prosto z tłoczni został wystawcą projektu Polska Smakuje !

Wystawca w projekcie Polska smakuje.

Olejarnia Olo-Vita lubelski producent olejów tłoczonych na zimno prosto z tłoczni jest cotygodniowym wystawcą na Jarmarku Lubelskim

Wystawca Jarmarku Lubelskiego

Olej z orzechów włoskich właściwości, skład i zastosowanie

Olej z orzechów włoskich 

Olejarnia Olo-Vita lubelski producent olejów tłoczonych na zimno - tłocznia

 

 

Olej z orzecha włoskiego olejarni Olo-Vita w Lublinie to przede wszystkim bogactwo niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT).
Wśród nich znajdują się szczególnie istotne z punktu widzenia zdrowia kwasy, tj. linolowy, oleinowy i alfa–linolowy. Kwasy tłuszczowe są niezbędne, by utrzymać zdrowie i skórę w odpowiedniej kondycji.Specyfik ten obfituje w witaminy, m.in. witaminę E, A, K i witaminy z grupy B. W jego składzie znajduje się również biotyna (witamina H).
 

Olej z pestek dyni właściwości i zastosowanie - leczymy prostatę i odrobaczamy dzieci i dorosłych....

 

Olej z pestek dyni tłoczony na zimno z tłoczni olejów

była już uprawiana 7000 lat p.n.e. jako podstawa wyżywienia Inków.  Kojarzona jest z płodnością oraz długowiecznością stąd dawniej nazywana była zielonym złotem i eliksirem długowieczności. Stanowi ważny element tradycyjnej medycyny m.in. w Europie, Chinach i Indiach. Pestki z dyni i uzyskiwany z nich olej stanowią bogactwo składników odżywczych, niezwykle ważnych ze względu na wartość żywieniową.

Olej z czarnuszki - antidotum na wszystko?

Złoto Faraonów

Właściwości i zastosowanie oleju z czarnuszki 

 
Czarnuszka to małe czarne nasiona z rodziny Ranununculacea używane od wieków w ziołolecznictwie. Nasiona pochodzą z południowo-zachodniej Azji i basenu Morza Śródziemnego. Obecnie roślina rośnie w całych Indiach, na Bliskim Wschodzie i w Europie. Czarnuszka jest stosowana w leczeniu astmy, zapaleniu oskrzeli i jako wspomagająca odporność.

Olej kokosowy nierafinowany - walczymy z nadwagą i nie tylko.....

Najzdrowszy jest ten tłoczony na zimno.

W temperaturze do 26 stopni C zachowuje postać stałą, jest biały jak smalec, ale w odróżnieniu od niego posiada widoczne słoje i bardzo przyjemny koksowy zapach. W wyższej temperaturze staje się płynny.

Olej z ostropestu - regenerujemy wątrobę i nie tylko...

 

Olej z ostropestu właściwości i zastosowanie

charakteryzuje się wysoką zawartością kwasu linolowego (około 60%), fosfolipidów, steroli wraz z tokoferolem (witamina E) oraz białka (25 – 30%). Ponadto zawiera kwas oleinowy, magnez, cynk, mangan, selen, cukry i błonnik pokarmowy.