Olej z wiesiołka właściwości
Olej z wiesiołka jest bogaty w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT, zwane także witaminą F) z grupy omega-6 - w większości kwas linolowy ok. 70% zawartości. Substancja ta pomaga m.in. w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi. Olej ten jest również jednym z nielicznych produktów o wysokiej zawartości rzadkospotykanego kwasu gamma-linolenowego (GLA). Olej z wiesiołka tłoczony na zimno wśród spotykanych na rynku olei charakteryzuje się doskonałym składem kwasów tłuszczowych omega-6. Są to kwasy linolowy oraz gamma – linolenowy, mają one doskonały wpływ na nasz organizm, oraz na naszą skórę, włosy i paznokcie.
Olej z wiesiołka a menopauza
Mimo tak szerokiego zastosowania nie kończy się ono na chorobach skórnych. Olej z wiesiołka pomaga w przebiegu różnorodnych dolegliwości kobiecych takich jak bolesne miesiączkowanie, zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS) oraz w trakcie przebiegu menopauzy. Dzieje się tak gdyż olej wiesiołkowy łagodzi napięcie, drażliwości, bolesność piersi oraz zapobiega uderzeniom gorąca.
Olej z wiesiołka na bóle mięśni i stawów
Olej z wiesiołka ma również zastosowanie, jako suplement w trakcie odchudzania gdyż blokuje rozwijanie się komórek tłuszczowych. Ponadto wiesiołek działa leczniczo w chorobach reumatycznych oraz przy kontuzjach – złamaniach, zwichnięciach gdyż regeneruje tkankę chrzęstną i łączną właściwą. Regularne spożywanie oleju z wiesiołka poprawia samopoczucie, zmniejsza stany lękowe, migreny jak również koi emocje i pomaga w walce z depresją. Szczególnie korzystnie olej z wiesiołka wpływa na skórę, gdyż koryguję ilość powstającego łoju tym samym przeciwdziała powstawaniu zaskórników. Olej z wiesiołka pomaga w przypadkach artretyzmu, łuszczycy, tocznia, pokrzywki, trądziku, egzemy czy stwardnienia rozsianego